Sypialnia urządzona z zasadami feng shui
fengshuisypialnia
fengshuisypialnia

Feng shui to starożytna sztuka aranżacji, umożliwiająca osiągnięcie harmonii i zgodności z otoczeniem. Przepływ pozytywnej energii fizycznej i psychicznej, jaki zapewnia odpowiednio urządzona przestrzeń, wpływa znacząco na samopoczucie. Właśnie dlatego warto skupić się na tym, by urządzić zgodnie z jej zasadami najbardziej intymne i prywatnie miejsce w domu, jakim jest sypialnia. Z pewnością przyczyni się to do poprawy jakości wypoczynku, który jest niezwykle istotny w życiu każdego człowieka. Co należy zatem zrobić, by odczuć pozytywne skutki zastosowania zasad feng shui?

Sypialnia jest miejscem, które jednocześnie uspokaja i rozbudza zmysły. Powinna dawać ukojenie, pozwolić zebrać siły i energię na następny dzień, być przestrzenią, do której wraca się z ulgą. Zastosowanie się do głównych zasad feng shui dotyczących sypialni, umożliwi jej perfekcyjne funkcjonowanie i wpłynie w znaczącym stopniu na jej właścicieli. Podstawową zasadą prawidłowego przepływu energii jest zrezygnowanie z obecności wszelkich urządzeń elektronicznych – w tym przede wszystkim komputera i telewizora. Wytwarzana przez nie energia wpływa negatywnie na zdrowie i samopoczucie, mogąc przyczynić się nawet do rozwoju depresji. Jeżeli chodzi o kolorystykę sypialni, powinna być zachowana w stonowanych, subtelnych kolorach, przypominających barwę ludzkiego ciała. Każdy kolor wpływa na człowieka inaczej, dlatego warto poświecić więcej czasu na jego wybór. Najważniejszy element sypialni stanowi jednak odpowiednio dobrane łóżko i jego ustawienie.

Sypialnia jest miejscem, które jednocześnie uspokaja i rozbudza zmysły. Powinna dawać ukojenie, pozwolić zebrać siły i energię na następny dzień, być przestrzenią, do której wraca się z ulgą.

Podstawą prawidłowego wypoczynku jest przede wszystkim wygodny materac. W przypadku gdy łóżko dzielone jest z partnerem, warto zwrócić uwagę na to, by posiadało ono jeden duży materac – nie dwa osobne, gdyż według zasad feng shui prowadzi to do stałych kłótni i nieporozumień. Łóżko musi być wykonane z naturalnych materiałów i powinno wspierać się na stelażu. Dojście do niego powinno być z trzech stron niczym nieograniczone, a jego wezgłowie wsparte o ścianę, co zapewni poczucie bezpieczeństwa. „Dryfujące”, o nic nie oparte łóżko symbolizuje brak celu w życiu. Filozofia feng shui odradza również spanie na rozkładanej kanapie, gdyż symbolizuje to brak wytrwałości i stabilności. Należy unikać spania pod wszelkiego rodzaju skosami, belkami, lampami. Sufit nad łóżkiem powinien być zupełnie pusty, a łóżko nie powinno być usytuowane na wprost drzwi wejściowych, choć powinny być one widoczne.

Równie ważnym elementem prawidłowo zaaranżowanej przestrzeni jest odpowiednie oświetlenie. Zgodnie z zasadami feng shui, światło w sypialni powinno być przytłumione. W tym przypadku doskonale sprawdzą się osłonięte tkaniną bądź mleczne abażury. Należy zrezygnować z przezroczystych, szklanych bądź w ogóle nie osłoniętych lamp. Dodatkowo lekko przyćmione sprawi, że w sypialni zapanuje wyjątkowy nastrój. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku zamontowanie systemu regulacji natężenia światła. Polecane jest również stosowanie świec, które uspokoją i wyciszą natłok myśli.

To tylko kilka podstawowych zasad, jakimi należy się kierować chcąc uzyskać doskonały przepływ energii w sypialni. Zarówno ustawienie mebli, kolory, oświetlenie jak i to czy śpimy w przewietrzonym pomieszczeniu ma nią wpływ. Życie w zgodzie z zasadami feng shui może mieć zbawienny wpływ dla zdrowia fizycznego i psychicznego, z pewnością nie pozostanie również obojętne na harmonię i pozytywne relacje pomiędzy partnerami. Korzyści płynących z odpowiedniej aranżacji z pewnością nie warto lekceważyć.

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij