Mieszkanie miesiąca #4
UWI - mieszkanie nowe poznań
UWI - mieszkanie nowe poznań

W kolejnej odsłonie cyklu „Mieszkanie miesiąca” chcemy zaprezentować kompaktowe mieszkanie 2-pokojowe z oddzielną kuchnią o łącznej powierzchni 45,96 m2, położone w budynku D inwestycji Malta Wołkowyska w Poznaniu. Jakie możliwości kryją się na tej stosunkowo niewielkiej powierzchni? Odpowiedzi zamieszczamy poniżej – zachęcamy do lektury.

Co tak naprawdę świadczy o wygodzie i przestronności mieszkania?

Analizując ofertę mieszkań często zastanawiamy się, jaką optymalną powierzchnię powinny posiadać poszczególne pomieszczenia tak, aby przy aranżowaniu zapewnić zarówno swobodną komunikację w obrębie mieszkania, rozdzielić odpowiednio strefy na te służące pracy oraz wypoczynkowi, jak i wygospodarować wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Jeśli przyjrzymy się uważnie rozkładowi tego niespełna 46-metrowego mieszkania okaże się, że śmiało może ono konkurować z mieszkaniami o znacznie większej powierzchni. Zatem po kolei…

Salon z podziałem na strefy

Układ pomieszczenia w kształcie prostokąta to najwygodniejsza i najłatwiejsza do aranżacji przestrzeń. Mając do dyspozycji ponad 18 m2 można swobodnie urządzić kącik telewizyjny wyposażony w dużą wygodną kanapę i stolik kawowy, a do tego, bez dokonywania zbędnych kompromisów, wstawić również duży stół jadalny, przy którym zasiądzie co najmniej 6 osób. Oprócz wymienionych powyżej elementów, bez przeszkód wygospodaruje się miejsce na regały, które pomieszczą zastawę, ulubione bibeloty lub jeśli jest się miłośnikiem książek, pozwolą na urządzenie całkiem pojemnej biblioteczki – przy takim układzie możliwości aranżacji są nieograniczone.

Sypialnia to nie tylko miejsce do spania

Regularny układ i prawie 11 m2 do dyspozycji przy aranżowaniu sypialni to również szansa na wykorzystanie tej niepozornej przestrzeni według indywidualnych potrzeb. Już po wstawieniu odpowiednich rozmiarów łóżka i całkiem pojemnej szafy, przyjdzie zdecydować czy urządzi się tę przestrzeń bardziej minimalistycznie rezygnując z dodatkowej zabudowy czy też w związku z tym, że jest się na przykład pasjonatem kina – dokładnie naprzeciwko łóżka zostanie odpowiednio wyeksponowany telewizor. Innym wartym rozważenia pomysłem, który często bywa niespełnionym marzeniem każdej kobiety, jest wstawienie w tę przestrzeń toaletki z dużym lustrem, na której można umieścić ulubione kosmetyki. Jeśli z kolei sytuacja tego wymaga, w tej sypialni znajdzie się miejsce na zaaranżowanie kącika do pracy, dzięki czemu w skupieniu będzie można pracować nad projektami z dala od pozostałych domowników.

Oddzielna kuchnia to atut

Coraz częściej w ofercie niewielkich mieszkań, przestrzeń kuchenna na planie mieszkania umieszczana jest w formie aneksu, jednak w naszej propozycji kuchnia stanowi oddzielne pomieszczenie o powierzchni około 6,5 m2, dzięki czemu zyskujemy naturalne doświetlenie i odpowiednią wentylację. W oddzielnej kuchni pracuje się wygodniej, nieprzyjemne zapachy można szybciej zniwelować, a w przypadku wizyty gości, łatwiej ukryć kuchenny rozgardiasz.

Łazienka, czyli domowe spa

W przypadku tego pomieszczenia, powierzchnia również mile zaskakuje, bo ponad 4,50 m2 to całkiem sporo przestrzeni na urządzenie łazienki i wyposażenie jej we wszystkie niezbędne sprzęty. Starannie zaprojektowany układ nie będzie przeszkodą w aranżowaniu domowej strefy relaksu i to zarówno w przypadku planowania zabudowy meblami łazienkowymi na wymiar, jak i przy bardziej budżetowej wersji, czyli zakupu mebli gotowych. Przyjęte w rozkładzie odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi instalacjami nie będą ograniczały też wyboru spośród oferty armatury i mebli łazienkowych.

Przedpokój i pomysł na jego wykorzystanie

Zdarza się, że układ przedpokoju, zbyt wąski lub nieustawny, uniemożliwia praktyczne wykorzystanie tej przestrzeni. W proponowanym mieszkaniu korytarz ma powierzchnię 5,50 m2 i pomimo, że z tego miejsca prowadzą drzwi aż do czterech pomieszczeń, tuż przy wejściu znajduje się wnęka, którą można wypełnić zaskakująco pojemną i głęboką szafą.

Balkon zawsze mile widziany

Miłą niespodzianką w proponowanym mieszkaniu jest balkon, nieco ukryty we wnęce, ale za to jego powierzchnia, czyli ponad 4 m2, wynagrodzi takie usytuowanie z nawiązką. Do tego prawie kwadratowy kształt umożliwi wstawienie letnią porą leżaków, umieszczenie coraz modniejszych huśtawek albo stolika z krzesłami, przy którym, przy sprzyjającej pogodzie będzie można zjeść pyszne śniadanie.

Czy zachęciliśmy Cię do rozważenia zakupu właśnie tego mieszkania? Skontaktuj się z naszym Biurem Sprzedaży 61 845 11 83, zanim ktoś inny dostrzeże jego zalety.

mieszkanie malta wołkowyska uwi
Mieszkanie D.4.5 – 2-pokojowe mieszkanie z kuchnią, na 4. piętrze w inwestycji Malta Wołkowyska (Rataje, Poznań).

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij