Mieszkanie dla rodziny – czym kierować się przy jego wyborze?
mieszkanie dla rodziny
mieszkanie dla rodziny

Poszukiwanie mieszkania odpowiedniego dla całej rodziny nie jest zadaniem prostym, dlatego już na etapie poszukiwań warto określić swoje potrzeby i zastanowić się, co w wewnątrz mieszkania i wokół całego budynku mieszkalnego będzie dla Ciebie i Twoich bliskich najistotniejsze. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji.

Lokalizacja

Dla wielu osób najwygodniejszą opcją jest mieszkanie w centrum miasta – ma to oczywiście wiele pozytywnych aspektów: niewielka odległość do pokonania w drodze do pracy, bliskość sklepów, kin, szpitali, przychodni, muzeów i innych ośrodków rozrywki czy kultury. Trzeba się jednak liczyć z tym, że liczba mieszkańców, a co za tym idzie i samochodów, dla niektórych osób może okazać się przytłaczająca. Wówczas warto rozważyć wybór miejsca nieco oddalonego od serca miasta, na tak zwanych przedmieściach – takie rozwiązanie pozwala korzystać z uroków życia miejskiego i jednocześnie ze spokoju wynikającego z mniejszej, lokalnej społeczności. Przy wyborze lokalizacji, zwłaszcza posiadając lub planując dzieci, warto zwrócić uwagę na sąsiedztwo przedszkoli, żłobków, szkół, przystanków autobusowych, placu zabaw, parku lub przestrzeni zielonej.

Funkcjonalna przestrzeń

Poszukując mieszkania dopasowanego do swoich potrzeb, najpierw powinno się dokładnie określić swoje oczekiwania. Po pierwsze należy określić, ile pokoi będzie potrzebnych Twojej rodzinie do komfortowego, codziennego funkcjonowania – jeżeli ma to być dom dla Ciebie i Twoich najbliższych na wiele długich lat, powinieneś pomyśleć o oddzielnym pokoju dla każdego dziecka. Pomieszczeniem, którego na pewno nie może zabraknąć jest salon – nawet niewielki pozwoli Wam spędzać wspólnie czas na grach, zabawach czy wieczornym oglądaniu filmów. Jak wiadomo, sercem każdego domu jest kuchnia – bez niej trudno funkcjonować, a w przypadku kilkuosobowej rodziny, jest to niemal niemożliwe. Na przygotowywanie posiłków warto przeznaczyć więcej miejsca, ponieważ szybko okaże się, że gotowanie dla Was i dzieci wymaga większej ilości sprzętów, produktów i naczyń. Wszystkie te przedmioty trzeba gdzieś pochować, co automatycznie determinuje zapotrzebowanie na większą przestrzeń. Dobrym pomysłem w takim przypadku jest zaprojektowanie spiżarni, która posłuży jako schowek na jedzenie niemieszczące się w lodówce oraz przyrządy używane okazjonalnie jak mikser, sokowirówka czy zestaw do fondue.

Co jeszcze?

Troszcząc się o swoich najbliższych, warto także zwrócić uwagę na rozwiązania, które zastosował deweloper z myślą o bezpieczeństwie i komforcie mieszkańców danej inwestycji. Koniecznie sprawdź, czy w mieszkaniach zastosowano wysokiej jakości okna i drzwi – najlepiej z systemem antywłamaniowym oraz rolety antywłamaniowe (na najniższych kondygnacjach powinno to być standardem). Na poziom poczucia bezpieczeństwa z pewnością będzie miał wpływ także fakt, że samochód stoi w podziemnej hali garażowej, do której dostać można się tylko za pomocą pilota przeznaczonego jedynie do użytku przez mieszkańców. Istotnym elementem jest również oświetlenie wokół budynku, które ułatwi wieczorne poruszanie się po okolicy, np. podczas spaceru z psem. Z dodatkowych udogodnień należy wziąć pod uwagę windę, zwłaszcza jeśli rozważa się zakup mieszkania na wyższej kondygnacji. Pomieszczeniem istotnym dla rodzin z małymi dziećmi będzie z pewnością wózkarnia, z kolei skrytki lokatorskie okażą się niezbędne dla wszystkich tych, którzy mają wiele przedmiotów, na które nie starcza im miejsca w domu. Mówiąc o komforcie nie można także zapominać o balkonach/tarasach, które pozwolą zaczerpnąć powietrza bez wychodzenia z domu. Wartą rozpatrzenia alternatywą jest także zakup mieszkania na parterze, do którego dołączony jest ogródek. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z rozwiązań, które wpływają na jakość życia poznańskich rodzin z dziećmi, dlatego też starannie dobieramy lokalizację naszych inwestycji, a projekty budynków tworzymy w oparciu o jeden główny cel – zapewnienie lokatorom i ich pociechom jak największego komfortu i bezpieczeństwa. Jeśli aktualnie poszukujesz rodzinnego mieszkania, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – znajdziesz w niej propozycje inwestycji i lokali dopasowanych do potrzeb Twojej rodziny.

mieszkania rodzinne jagiellymieszkania rodzinne willa znanieckiegomieszkania rodzinne malta26

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij