8 powodów, dla których warto kupić mieszkanie
wlasnemieszkaniepowody
wlasnemieszkaniepowody

Założenie rodziny, praca w innym mieście, chęć zmiany… w życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, kiedy zastanawia się nad usamodzielnieniem i rozpoczęciem nowego etapu. Nieodłącznie związana jest z tym decyzja o zakupie lub wynajmie mieszkania, dlatego przedstawiamy 8 powodów przemawiających za tym, że inwestycja we własne cztery kąty jest dobrym i opłacalnym pomysłem.

Stabilność i poczucie bezpieczeństwa

Ulokowanie pieniędzy we własne mieszkanie zapewnia niewątpliwie duży komfort. Znikają obawy o niespodziewane wypowiedzenie umowy najmu lub podniesienie opłat czynszowych przez właściciela wynajmującego lokal, nie trzeba się także martwić o niesfornych współlokatorów. Własne gniazdko zapewnia bezpieczeństwo i spokój o stabilne jutro. Pozwala uniezależnić się i zacząć żyć na własny rachunek.

Własne cztery kąty

Nawet jeśli mieszkanie kupowane jest na kredyt, zostaje on po jakimś czasie spłacony. Jest to duża oszczędność, związana z inwestowaniem, w stosunku do opłat ponoszonych na wynajem lokalu, szczególnie w dużych miastach, ponieważ rata kredytu równa się często kosztom ponoszonym za opłaty czynszu. Posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości daje możliwość swobodnego zarządzania nią oraz wynajmu w przypadku wyjazdu poza teren kraju.

Być panem we własnym domu

Zakup nieruchomości uprawnia do uzyskania prawnego tytułu własności do lokalu, a zatem umożliwia swobodne zameldowanie w nim siebie i członków rodziny. Rozwiązuje także odwieczny problem samotnych rodziców, rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami, którym często odmawia się wynajmu z obawy przed problemami. Własne mieszkanie pozwala im uzyskać stabilizację i dach nad głową, bez obaw o nagłe rozwiązanie umowy najmu.

odbiorkluczymieszkanie

Wnętrze uszyte na miarę

Zaletą własnego mieszkania jest to, że można je urządzić w całości, od podstaw według osobistych upodobań. Nie trzeba martwić się o to, jak zareagują inni mieszkańcy lub właściciel wynajmujący lokum. To świeżo upieczeni właściciele mieszkania odpowiedzialni są za cały proces tworzenia, od wyboru koloru ścian, aż po elementy wyposażenia konkretnych pomieszczeń. To doskonała okazja na stworzenie wyjątkowego wnętrza, odpowiadającego upodobaniom i cechom charakteru.

Prestiż społeczny

Niewątpliwie osoba lokująca środki finansowe w zakup mieszkania będzie się cieszyła uznaniem wśród członków najbliższego otoczenia. Dziś własna nieruchomość jest symbolem statusu społecznego i odznacza się dużym prestiżem, ponieważ świadczy o umiejętności dobrego gospodarowania pieniędzmi.

Wymarzona lokalizacja na stałe

Kupno mieszkania jest nieodłącznie związane z wyborem dogodnej lokalizacji. Jest wiele czynników, które przyszli właściciele muszą wziąć pod uwagę. Dojazd do pracy, usytuowanie w pobliżu szkół i instytucji kulturalnych oraz dobrych węzłów komunikacyjnych, to tylko niektóre z nich. Inwestycja w mieszkanie daje możliwość dostosowania miejsca do indywidualnych potrzeb i preferencji. Własne mieszkanie eliminuje także ryzyko konieczności przeprowadzki, co często ma miejsce w przypadku zerwania umowy najmu.

Oszczędność dzięki dotacjom

Na osoby marzące o stabilizacji i zakupie własnego mieszkania czeka wiele projektów oferujących preferencyjne kredyty lub dotacje. Jednym z nich jest “Mieszkanie dla Młodych”, dające szansę na skorzystanie z dodatku do wkładu własnego na zakup mieszkania. Wystarczy spełnić kilka warunków, by cieszyć się upragnionymi czterema kątami. To niewątpliwa okazja na uzyskanie stabilizacji oraz zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa przez stworzenie godnych warunków dla rozwoju rodziny.

Inwestycja na przyszłość

Ceny nieruchomości w długim okresie rosną, a więc ich zakup staje się dobrą lokatą na przyszłość. Własny kąt można nie tylko z zyskiem sprzedać, ale także przekazać w spadku dzieciom lub wnukom, zabezpieczając je finansowo na przyszłe lata.

Jest wiele powodów przemawiających za kupnem własnego mieszkania. W każdym przypadku musi to być jednak decyzja przemyślna i solidnie skalkulowana, jest to bowiem decyzja wiążąca na całe życie.

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij