Wyjaśnienie w nawiązaniu do artykułu w Głosie Wielkopolskim „Prezesi piątkowskiej spółdzielni z zarzutami”
wyjasnienie15
wyjasnienie15

W związku z artykułem w Głosie Wielkopolskim w dniu 15.10.2015r. pt. „Prezesi piątkowskiej spółdzielni z zarzutami”, Zarząd UWI Inwestycje S.A. wyjaśnia: Spółdzielnia udostępniła nieodpłatnie swoją działkę dla realizacji na niej, dla tejże Spółdzielni, parkingu osiedlowego. Nakłady na jego wykonanie w kwocie 190.701,40 zł przechodzą nieodpłatnie na własność Spółdzielni. Część spółdzielcza parkingu (jest on bowiem zrealizowany na dwóch działkach, jednej w dyspozycji PSM, drugiej UWI) została wygrodzona i jest dostępna wyłącznie dla członków PSM, a działka pozostaje własnością Spółdzielni.

Odpłatna służebność przejazdu i przychodu dla zrealizowanego budynku została notarialnie ustanowiona na podstawie uchwały Rady Nadzorczej PSM w sierpniu 2007. Technicznie stanowi ją odcinek wykonanej na nasz koszt drogi długości 27,5 mb. Dnia 25.06.2015 została ta służebność rozszerzona na działkę ostatnio przez nas nabytą. Ustalona opłata przewyższa wynikającą ze zleconej przez PSM wyceny biegłego, jak i płaconą Miastu w przeliczeniu na 1 m2 służebności (Miasto 777 m2 , PSM 165 m2 ).

Przytoczona w artykule, płacona na rzecz Miasta kwota 60.000,- zł jest opłatą roczną, a nie jak podano miesięczną.
Za korzystanie z terenu PSM w okresie budowy do kasy Spółdzielni wpłynęło do tej pory ponad 65 tys. zł.

Zarząd UWI Inwestycje S.A

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij