Solidnie i nowocześnie – tak budujemy nasze inwestycje!
materialy budowlane
materialy budowlane

Każda osoba, która zastanawia się nad kupnem nowego mieszkania w Poznaniu, powinna dobrze zapoznać się nie tylko z podstawowymi informacjami dotyczącymi inwestycji czy mieszkania, ale również z kwestiami technicznymi. To, z jakich materiałów został wykonany budynek, decyduje bowiem o tym, jak długo pozostanie on w nienaruszonym stanie. UWI Inwestycje S.A., jako deweloper z wieloletnim doświadczeniem, stawia wyłącznie na przemyślanie i nowoczesne koncepcje budynków wielorodzinnych, takie jak powstające na poznańskich Ratajach Malta Nowa 2 i Malta26.

Podstawą są solidne materiały

Wiele osób decydując się na zakup lokum bierze kredyt z tą myślą, że wybrane M posłuży im przez długie lata. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować swoje pieniądze w mieszkanie najwyższej jakości, w którym nie będą pękały ściany czy pojawiały się problemy z ogrzewaniem. Wiemy, jak istotne jest to, aby komfortowo i bezpiecznie czuć się we własnym domu, dlatego tworzymy takie budynki, w których sami chcielibyśmy zamieszkać. Zanim użyjemy jakiegoś materiału do stworzenia obiektu mieszkalnego, uprzednio konsultujemy jego zakup z dostawcami i inżynierami budowy – szukamy najlepszych rozwiązań i wybieramy te produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Jak wygląda specyfikacja w przypadku konkretnych projektów? Prezentujemy to w dalszej części artykułu.

Malta Nowa 2 i Malta26 jako przykłady solidnych i nowoczesnych inwestycji

Malta Nowa 2 oraz Malta26 to inwestycje charakteryzujące się nowoczesnością, przestronnością i komfortem. Dużym plusem są balkony dla mieszkań usytuowanych na piętrze i przydomowe ogródki dla osób mieszkających na parterze, a to sprawia, że lokatorzy mają miejsce, w którym mogą się zrelaksować po godzinach spędzonych w pracy czy szkole. Projekt budynków przewiduje także podziemną halę garażową zabezpieczoną bramą sterowaną pilotem, a to rozwiązuje problem miejsc parkingowych i gwarantuje bezpieczeństwo. Niewątpliwym atutem tych dwóch inwestycji jest także świetna lokalizacja – w pobliżu malowniczego Jeziora Maltańskiego, a także Trasy Kórnickiej, zapewniającej bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta.

W przypadku Malta Nowa 2 do wybudowania ścian wewnętrznych międzylokalowych i zewnętrznych osłonowych tych mieszkań użyto pustaków ceramicznych o grubości 25 centymetrów dedykowanych poszczególnym rodzajom ścian. Pustaki ceramiczne to zdrowy i bezpieczny materiał murowy o świetnych parametrach termoizolacyjnych. Dodatkowo, te dla ścian oddzielających mieszkania posiadają podwyższoną izolacyjność akustyczną połączoną z doskonałą izolacyjnością termiczną. Zarówno ściany wewnętrzne międzylokalowe, jak i zewnętrzne osłonowe mogą posiadać wzmacniające elementy żelbetowe. Taka konstrukcja pozwala mieszkańcom cieszyć się swobodą we własnym domu – nie dobiegają do niego hałasy od sąsiadów obok. Ważne jest też bardzo dobre ocieplenie, które zapewnia materiał termoizolacyjny w postaci styropianu, na stropodachu pokryty dwiema warstwami papy termozgrzewalnej.

maltanowa2Budynek z zewnątrz pokryty jest tynkami barwionymi w masie lub malowanymi, o zwiększonej odporności na działanie czynników atmosferycznych i parametrach pozwalających zachować ładny wygląd przez długie lata. Wewnątrz mieszkań użyto tynków gipsowych, będących doskonałym podłożem pod farbę. Poza tym są one nieszkodliwe dla zdrowia i chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia. W pomieszczeniach “mokrych”, czyli łazienkach i wc, na ścianach zastosowano tynki-cementowo wapienne jako podłoże odporne na działanie wilgoci.

Nie zapomnieliśmy także o wykończeniach: okna i drzwi balkonowe wykonane są z PVC – dzięki temu zapewniają dobrą izolację, ponadto są łatwe w utrzymaniu czystości. Na każdym balkonie położono wytrzymałe mrozoodporne płytki, zaś same balkony przyłączono do konstrukcji za pomocą solidnych łączników termoizolacyjnych, a to gwarantuje znaczne zmniejszenie mostków cieplnych na styku balkon-ściana. Ponadto do wszystkich lokali wybrano drzwi wejściowe klasy “C”, z dwoma zamkami oraz wizjerem, gwarantujące większe poczucie bezpieczeństwa i ochronę przed włamaniem. Oprócz tego każde mieszkanie wyposażono w mechaniczną wentylację wywiewną gwarantując stałą wymianę powietrza w pomieszczeniach, niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych. Taka instalacja pracuje bardzo cicho, poza tym zapobiega również tworzeniu się zawilgoceń na ścianie.

Wspomniane wyżej rozwiązania omówione zostały na przykładzie inwestycji Malta Nowa 2, której oddanie do użytku przewidujemy już na IV kwartał tego roku. W budowie naszej najnowszej inwestycji na Ratajach, Malta26, przewidujemy zastosowanie takich samych, sprawdzonych już technik i materiałów budowlanych.

Hale garażowe z platformami parkingowymi

Projektując hale garażowe w budynkach Malta Nowa 2 zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowoczesnego, niezwykle wygodnego i zwiększającego prestiż inwestycji rozwiązania, które eliminuje problem deficytu miejsc parkingowych – zamontowaliśmy platformy parkingowe, dzięki którym w hali może zmieścić się więcej samochodów. Każda platforma posiada podłogę antypoślizgową, gwarantującą bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i samochodu. Ponadto są łatwe w użyciu, mają napęd hydrauliczny i regulowaną wysokość, co pozwala dostosować dolną przestrzeń do typu auta. Dla przestrzeni w garażu 340 cm platforma parkingowa umożliwia w dolnej jej części parkowanie samochodu mającego do 155 centymetrów wysokości, natomiast w górnej – do 145 centymetrów. Każdy właściciel, jako kontrolę dostępu, otrzymuje kluczyk oraz klucz elektroniczny w postaci pastylki lub karty zbliżeniowej.

Tylko projekty stworzone przez wybitnych architektów, użycie wysokiej jakości materiałów i dbałość o każdy detal, stanowią gwarancję udanej, długoletniej inwestycji. Wiemy o tym doskonale, a nasze 25-letnie doświadczenie pozwala nam podejmować decyzje możliwie najlepsze dla przyszłych mieszkańców naszych budynków wielorodzinnych.

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij