Kawalerka, czyli mieszkanie idealne dla singla i nie tylko
kawalerkipopularne
kawalerkipopularne

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Jedni widzą w nim nadzieję na zbudowanie szczęśliwej rodziny, podczas gdy dla innych to świetna inwestycja biznesowa. Niezależnie od tego, co kieruje nabywcami mieszkań, wielu z nich decyduje się na zakup kawalerki. To bezpieczna opcja dla kredytobiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na posiadanie nieruchomości bez zaciągnięcia dużego kredytu. Ale to nie jedyny powód niemalejącej popularności kawalerek…

Niskie koszty utrzymania

Samotne, starsze osoby lub single często decydują się na zakup tego rodzaju mieszkania, ponieważ mały metraż nie jest dla nich obciążeniem finansowym. Utrzymanie niewielkiego mieszkania wiąże się z mniejszymi opłatami za czynsz, energię elektryczną czy ogrzewanie, toteż nabywcy wybierają kawalerki w celu redukcji kosztów.

Łatwy wynajem

Posiadanie kawalerki to także dobry pomysł na biznes. Małe przytulne mieszkanie, którego wynajem nie kosztuje wiele w porównaniu do pozostałych ofert, jest pokusą dla studentów. Niektórzy będą chcieli dzielić je z drugą osobą, podczas gdy inni szczególnie ceniący sobie samotność, zdecydują się na mieszkanie w pojedynkę. Kawalerka jest mieszkaniem poszukiwanym przez (niekoniecznie studiujące) pary, które jeszcze nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania, a ze względu na komfort nie chciałyby dzielić przestrzeni ze współlokatorami.

Idealny start

Pary chcące “pójść krok dalej” i zamieszkać ze sobą, studenci czy młode małżeństwa często nie mają łatwego startu. Decydują się więc na zakup kawalerki, która nie obciąży znacząco ich domowego budżetu, a jednak zapewni komfort posiadania mieszkania. Wszelkie niezapowiedziane zmiany planów nie są w tym przypadku aż tak przerażające. Niższa kwota kredytu pozwala szybciej go spłacić lub w ogóle zapomnieć o niewygodnych kosztach poprzez wynajęcie lokalu i ustalenie czynszu w wysokości jednomiesięcznej raty.

Łatwo zauważyć, że popularność kawalerek od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Wiele osób nie jest przekonana do zaciągania wysokich kredytów, które trzeba spłacać latami. Chcąc posiadać własne mieszkanie, wystarczy zainwestować nieco mniej i zdecydować się na zakup kawalerki, która jest idealnym początkiem, gdy wkracza się na drogę dorosłości.

Przeczytaj także

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij